Moj sin već 2 meseca ima infekciju oka izazvanu bakterijom Staphilococus aureus. Pored brojne terapije koju nam je prepisao ordinirajuci oftamolog nema rezultata. Bakterija je i dalje tu, a dete ima probleme. Sumnja da je terapija bila odgovarajuća, jer npr. Neomycindexametazon ji intermedijalan na Stph.aureus.
    Molim Vas pomozite nam! Šta da uzmem od lekova?
    Unapred zahvalna,
    majka Anđelka Đekić

    Odgovoreno: 02. 11. 2008.
    • Pitanje je jako komplikovano. Pretpostavljam da ste uradili bris prednjeg segmenta oka i konjuktive. Ako niste uradite odmah. Na tom nalazu videćete na koji je antibiotik Stafilokok osetljiv. Može se desiti da to bude hlortetraciklin ili hloramfenikol. Mada ima i drugih kapi ili masti sa antibioticima.