pošto imam upalu sinusa od koje me bole zubi,uzeo sam antibiotik  amoksicilin da smirim upalu da bih išao kod zubara,međutim nakon tri  dana,trenutno imam utisak da mi je još gore. hteo sam da pitam dali taj  antibiotik ima efekta pošto sam ga već pio ove godine i dali mogu da ga  zamenim nekim drugim koji bi bio efikasniji?

    Odgovoreno: 17. 10. 2007.
    •

      Postovani,  Mislim da svakako treba da se obretite lekaru. Bez obzira na savremene  komunikacije nije moguce leciti preko interneta. Pre svega ne mogu da znam o  kom sinusu se radi, niti druge detalje vezane za vase stanje. Dijagnoza  sinuzitisa se postavlja na osnovu nekoliko pregleda pa ih treba uraditi.  Ukoliko se radi o maksilarnom sinuzitisu, koji spada u jedno od najcescih  infektivnih oboljenje gornjih respiratornih puteva, terapija zavisi od  dobijenih nalaza ali i od tezine stanja. Antibiotik prvog reda izbora bi u  tom slucaju mogao da bude lek koji je kombinacija amoksicilina i klavulanske  kiseline (Amoksiklav, Panklav) ili cefuroksim za oralnu upotrebu.  Azitromicin (Hemomicin) ili doksiciklin mogu takođe biti od pomoći.