Poštovanje,
    moje pitanje je da li je lek Xatral opasan za decu, pošto moja ćerkica ima terapiju Xatral 2,5mg ujutru i uveče zbog neurogene bešike...
    Unapred zahvalan,
    Sale

    Odgovoreno: 29. 10. 2008.
    • Ovo je antagonista jednog podtipa alfa koji se specifično nalaze u mokraćnim organima. On se prevashodno koristi za lečenje benigne hiperplazije prostate kod muškaraca starije životne dobi. Moram da priznam, da bez obzira na moje dvadesetogodišnje iskustvo kao farmakologa nisam čuo da se ovaj lek uopšte koristi kod dece. Dozvoljavam da postoji mogućnost da nisam dovoljno informisan.