Da li lekovi Tritace i Cardiopirin mogu da se istovremeno uzimaju (npr. jedan ujutru, a drugi uveče)?

    Odgovoreno: 27. 10. 2008.
    • Tritace je ramipril, lek iz grupe ACE inhibitora, lekova koji se najčešće koriste za lečenje povišenog arterijskog pritiska i još nekih srčanih oboljenja. Cardiopirin je acetilsalicilna kiselina u dozi od 100mg koja se koristi u prevenciji tromboza, angine pektoris i infarkta. Nema nikakvih smetnji da se ova dva leka uzimaju zajedno.