Imam bebu staru 8 meseci, 2 puta je imala otežano disanje, koje je lečeno inhalacijom, na šta nije najbolje odreagovalo, pa su nas poslali u bolnicu, primio je urbazon 2 dana, odmah je bilo bolje, sada ima th flixotide kroz bebei haler i SINGULAIR 5mg koji me muči, rečeno je da pije 3/4 leka.
    Koliko je štetan i da li postoji zamena?

    Odgovoreno: 24. 10. 2008.
    • Flexotide je preparat za inhalaciju koji sadrži kortikosteroid flutikazon. Ovaj lek bi trebao da prevenira buduće spazme kod Vaše bebe. Kao i svi kortikosteroidi, ukoliko se dugo koriste, mogu da imaju neželjena dejstva, zato ukoliko nema poboljšanja posle sedmodnevne terapije, posavetujte se sa lekarom koji ga je propisao o eventualnoj promeni ili prestanku terapije. SINGULAIR je blokator takozvanih leukotrijenskih receptora, montelukast. I može se koristiti kod dece starije od 12 meseci. Nisam siguran da je smanjenje doze prava predostrožnost, inače nema prave zamene za ovaj lek.