Mojoj ćerkici (20 meseci) je zbog blage upale krajnika pedijatar prepisao Sinacilin oralnu suspenziju i rekao da joj dajemo 5ml na 6 sati. Međutim u upustvu piše da je propisana doza za njen uzrast 125mg na 8 sati (ili u ml 2,5 ml)
    Molim Vas za mišljenje.
    Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 20. 10. 2008.
    • Pa nema tu velike filozofije. Dnevna doza amoksicilina u ovom uzrastu je oko 15-20 mg na kg telesne težine i to podeljeno na 3 primene, znači na 8 sati. Nema ni jednog jedinog razloga da se ovaj lek daje na 6 sati, čak je i pogrešno. Efekat se neće povećati ukoliko se češće daje. Sa druge strane doza se može i povećati ukoliko to zahteva klinička slika. Prema tome, Vi ste u pravu.