Poštovani doktore,
    mojoj majci je prepisan lek ,,Bimenal,, koji nigde ne mogu naći, a pošto sam na Vašem sajtu našao članak o njemu interesuje me da li ga može zameniti sa ,,Mebendazol,, ili ,,Soltrik,,?

    Odgovoreno: 20. 10. 2008.
    • To je antiparazitni lek čiji je generički naziv albendazol. On je sličan Mebendazolu ili Soltriku, koji je takođe mebendazol, ali su po nečemu i razlikuju. Nemam predstavu za šta je propisan Vašoj majci, pa ne mogu ni dati savet. Morate pitati lekara koji ga je propisao. Verujem da mogu da budu zamena.