Molim detaljnije indikacije sa posebnim akcentom na kontraindikacije i postinfarktna stanja za korišćenje tableta MOVALIS.
    Hvala,
    Ljiljana Mišić

    Odgovoreno: 19. 10. 2008.
    • Movalis ili meloksikam je nesteroidni antiinflamatorni lek koji prevashodno sluzi za lecenje reumatskih inflamatornih stanja, prevenciju nekih tegoba u premenstrualnom sindrom, za smanjenje telesne temperature i sl. Najvaznija kontraindikacija je pokazana alergija na ovaj ili lekove iz iste grupe. Pacijenti koji su imali gusenje, koprivnjacu ili druge oblike alergije na ovoja lek ne bi smeli da ga koriste. Uglavnom nema kontraindikacija za primenu kod pacijenata posle infarkta miokarda.