Poštovani,
    da li je gusta čajna mešavina u vidu kombinacije: kantarion+neven+kamilica+žalfija generalno najefikasniji prirodni lek protiv upale sluzokože (eritem, edem, afte, ulceracije, ranice...) ili možda neka druga kombinacija biljaka i kojih?
    Hvala Vam!

    Odgovoreno: 17. 10. 2008.
    • Kombinacija koju ste naveli zaista deluje i antiseptički i antiinflamatorno i može ubrzati zarastanje erozija i ranica. Da li je to najefikasniji prirodni lek ja ne znam, kao ni da li ima boljih. To je komplikovano pitanje jer postoji na desetine kombinacija sličnog ili različitih sastava. Osim toga ja se bavim upotrebom lekova, ja sam farmakolog, a upotebom lekovitog bilja se bavi oblast farmakognozija.