Pijem Cipralex već godinu i po dana i Ksalol. U poslednje vreme Cipralex je prestao da deluje. Bole me noge i imam stezanja i malaksala sam, takođe i glavobolje. Čula sam za novi lek Zyloram.
    Da li bi mi on pomogao i da li je istog sastava kao Cipralex, jer su mi neki rekli da nije.

    Odgovoreno: 15. 10. 2008.
    • Cipralex je escitalopram, Zyloram je citalopram. Ova dva antidepresiva su veoma slična. Ne verujem da bi Vam Zyloram pomogao nešto više od Cipralexa. U svakom slučaju je sporna dužina terapije. I kada postoji ozbiljna depresija terapija antidepresivima treba da traje 6 do 9 meseci, ne duže, sem u retkim slučajevima. Kombinacija sa Xalolom mi je takođe sporna. Postoji i lek Sertralin koji je nešto noviji. Možete se posavetovati sa Vašim psihijatrom o promeni terapije.