Poštovani,
    Imam prehladu, simptomi su: bol u grlu, kašalj i izbacivanje sluzi, curenje iz nosa i temperatura 37,5 konstantno. Popila bih lek Clindamycin ali ne znam da li je na bazi Penicilina, pa ako bi ste mogli da mi odgovorite?

    Odgovoreno: 14. 10. 2008.
    • Klindamicin nije na bazi penicilina. Ali na osnovu simptoma koje ste opisali Vama nije ni potreban antibiotik. Najverovatnije se radi o virusnoj infekciji i to klasičnoj. U tom slučaju Vam savetujem samo lekove protiv temperature, vitamine i čajeve.