Molim Vas dajte mi objašnjenje čemu služi lek ALKERAN, koje su mu namene?

    Odgovoreno: 14. 10. 2008.
    • Alkeran (melfelan) je jedan stari lek koji je služio za lečenje različitih tumora. Koristio se oralno i pravio se u obliku tableta ili kapsula. Danas se intravenski ili preko specifičnih kanila takođe daje kod nekih vrsta tumora. Ima puno neželjenih dejstava, ali je najopasnije što smanjuje broj belih krvnih zrnaca te dovodi do pojačane sklonosti ka infekcijama koje mogu da budu i opasne.