Koliko vremena posle primene Roaccutane-a ne bih smela da se izlažem sunčevim zracima?
    Hvala

    Odgovoreno: 12. 10. 2008.
    • Roaccutan zaista ima neželjeno dejstvo u vidu fotosenzibilizacije. To praktično znači da de je moguće da dođe do hiperpigmentacije na koži u toku izlaganja jakom suncu, kada se ovaj lek koristi. To znači da treba da budete obazrivi i da ne izlazite u šetnju kada je sunce najjače i u toku leta. Dovoljno je nekoliko dana pauze pa da budete potpuno bezbedni.