Recite mi molim Vas nešto o lekovima Rantudil forte i Sirdalud, to mi je prepisana terapija od strane neurologa u lečenju cervikalnog sindroma vratnog dela kičme, pa me zanima zašta sve služe.
    Hvala, inače svaka čast Vama i Vašim kolegama na ovom sajtu sve čestitke

    Odgovoreno: 08. 10. 2008.
    • Rantudil forte, sa originalnom aktivnom suspstancom – acemetacinom, je NSAIL za peroralnu upotrebu, bez direktne paralele, kako na svetskom, tako i na srpskom tržištu lekova. Spada u grupu nesteroidnih antiinflamatornih lekova, sa analgetskim i antiinflamatornim dejstvom. za peroralnu upotrebu. U pojedinačnom pakovanju se nalazi 20 kapsula, od 60mg Rantudil forte, sa aktivnom supstancom - acemetacinom. Koristi se za sledeće indikacije: Reumatoidni artritis, osteoartritis, bol u donjem delu leđa (išijas) i zapaljenje (uopšte). Sirdalud je miorelaksans koji opušta spazam skeletnih mišića i pomaže smirivanju stanja kod gore navedenih stanja.

Komentari na pitanje: #12317

    • Da li je kao zamena za rantudil adakvatan paracetamol. Unapred zahvalna.