Poštovani prof.dr,
    Da li može da se prekine upotreba leka HEMOKVIN 10 bez zamene za drugi lek?
    Hvala

    Odgovoreno: 06. 10. 2008.
    • Hemokvin je kvinapril. To je antihipertenzivni lek iz grupe ACE inhibitora. Nema nijednog razloga da se terapija ne može odjednom prekinuti. Ukoliko, međutim, postoji i dalje hipertenzija, povećani pritisak zbog kojeg je ovaj lek propisan ili neko drugo oboljenje naravno da treba razmotriti kojim to drugim lekom može biti zamenjen Hemokvin.

Komentari na pitanje: #12161