Imam ćerku od 6,5 godina. Javili smo se lekaru, jer je imala temperaturu 37,2 i kašalj, suvi sa škripanjem u grudima. Lekar je prepisao terapiju: 08.00 inhalacija (spalmotil 0,5), u 14.00 aloprol, u 20.00 inhalacija i radi preventive uveče kapsula Durofilina, u 02.00 Aloprol. Posle terapije od 5 dana (dala sam samo 2 kapsule Durofilina) odlazimo ponovo kod lekara, dete i dalje škripi i lekar konstatuje da ona nije reagovala na terapiju - kao da je nije ni primala i dodaje lek Pronison ujutru posle doručka i nastavak inhalacije, Aloprola, Durofilina. Odlazimo kod privatnog lekara u penziji, koji konstatuje da dete škripi pri udisaju, a ne pri izdisaju i da pije sirup Mucodyne na 8 sati i da nije u pitanju bronhitis. Da li je normalno da lekar prepiše onu terapiju, ako piše na Durofilinu da se ne daje sa Aloprolom i da li Durofilin piju stariji ljudi?
    Pozdrav

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • Spalmotil i Aroprol su potpuno isti lekovi, samo se različito zovu. Ne znam kakav je bio auskultatorni nalaz na plućima. Na osnovu terapije predpostavljam da je dete imalo obstruktivni bronhitis. Da li je terapija trebala da bude ovoliko agresivna, ne znam. Naravno da se ne može Aloprol davati sa Durofilinom, ili može ali vrlo obazrivo. Stariji ljudi mogu takođe da piju Durofilin.