Da li mogu da se kombinuju preparati za kožu za uklanjanje akni koji sadrže glikolnu, odnosno salicinu kiselinu? Da li dolazi do nekih reakcija na koži? I šta preduzeti u takvom slučaju?
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 10. 2008.
    • Kombinacija glikolne kiseline i salicilne kiseline verovatno pruža bolju zaštitu kože i veći uspeh u lečenju akni, bolji nego kada se svaki od ovih preparata primeni pojedinačno. U mnogim preparatima se ni zajedno nalaze u istom leku. Prema tome, verovatno da nema neželjenih interakcija.