Imam jedno veoma vazno pitanje. Prije mjesec dana mi je doktor dijagnosticirao depresiju i sada koristim sertralin(lijek)-pola tablete svako jutro.Pa me interesuje da li ja smijem da koristim marihuanu paralelno sa tim lijekom(normalno povremeno).Bio sam stalni korisnik marihuane(oko 8 mjeseci)dok mi se ovo nije desilo-vise od mjesec je nisam koristio.Pa vas zaista molim da mi pomognete,posto to nisam smio pitati svog doktora?!Inace 86 sam godiste i student zurnalistike.
    Unaprijed zahvalan.-Srecko

    Odgovoreno: 07. 03. 2007.

    • Postovani, Sertralin je antidepresiv novije generacije, koji ne treba kombinovati sa opijatnim preparatima niti alkoholom. Savetujem Vam da se posavetujete sa psihijatrom i informisete ga o ranijem koriscenju marihuane. Sertralin je efikasan antidepresiv, ali obavezno procitajte uputstvo o njegovoj primeni, posebno potencijalna nezeljena dejstva i interakcije sa drugim lekovima.