Poštovani,
    zanima me koja je preporučena doza šumećih tableta vitamina C i koji vremenski period one mogu da se koriste (npr.stalno, par meseci...)?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 04. 10. 2008.
    • Šumeće tablete se uglavnom proizvode u dozi od 1000mg. Proizvođač savetuje tu dozu. Uobičajno medicinsko mišljenje je da je terapijska doza vitamina C 500mg. Ukoliko nađete šumeće tablete od 500mg moja bi preporuka bila da njih koristite. Nema nikakvih štetnih efekata, ni od veće doze, ali nema ni koristi, pa zašto bi onda plaćali skuplji lek. Višak vitamina C se ionako izbaci iz creva. Nema usaglašenih mišljenja oko toga da li se može kontinuirano dugokoristiti. U svako slučaju posle dva ili tri meseca svakodnevne upotrebe napravite jednomesečnu pauzu.