Molim za Vaše mišljenje o novoj vakcini Pentaxim. Da li je bolje detetu dati tu vakcinu ili onu staru? Da li je ta vakcina dovoljno istražena i da li se upotrebljava i na zapadu ili im mi služimo kao pokusni kunići? Šta da radim ja sam paranoik :)
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 04. 10. 2008.
    • Pa, recimo daje odgovor DA. Ova vakcina sadrži u sebi nekoliko vakcina koje beba po rođenju u prvim mesecima života treba da primi. Roditelji je više vole, jer dete ne mora više puta da se bocka, već sve primi odjednom. Međutim, ja ovo ne preporučujem. U svakoj zemlji Zakon reguliše kada i koliko beba treba da primi neku vakcinu kao i termine i reodosled. Pošto je ovo zakonska obaveza, ne bih uzimao vakcine samoinicijativno.