Cesto se bavim sportom,pa me zanima koje lekove bi trebalo da imam u mojoj kucnoj apoteci sto bi mi pomoglo pri grcevima,povredama,modricama i slicnom. Takodje,imam mali oziljak na usni pa me interesuje koja bi krema bila najefikasnija da se on ukloni.
    Unapred Vam hvala!

    Odgovoreno: 07. 03. 2007.

    • Postovani,
      svaki sportista bi trebao da ima u svojoj kucnoj apoteci neki analgoantipiretik (paracetamol, ibuprofen), antireumatsku kremu (Fastum, Diklofen), Hepalpan (za morice), neko lokalno dezinfekciono sredstvo, preparate kalcijuma i magnezijuma (efervete kalcijuma i magnezijuma). Treba naglasiti o rizicima primene anabolika i hormona, jer su utvrdjene kasnije komplikacije (dijabetes, hormonski disbalansi, ostecenje srca).