Bebi od 9 meseci (teška je 8,4kg) su pronađene male dečje gliste (oxyrisa vermiculariss). Pedijatar joj je preporučio Soltrik 3 dana po 2,5ml drugi dan 5ml. Obzirom da se Soltrik kao i što ste mi odgovorili ne daje deci mlađoj od 2 godine, koji lek bi beba smela da pije?

    Odgovoreno: 01. 10. 2008.
    • Naučna literatura savetuje da se doza Soltrika mora smanjiti, verovatno to nisam precizno odgovorio. Tako da je doza koju Vam je preporučio pedijatar dobra. Razlog zašto se ne preporučuju deci mlađoj od dve godine je taj što nema dovoljno podataka koji bi pokazale da li su sigurne u ovom uzrastu, zato se savetuje smanjenje doze.