Poštovanje,
    koji je najbolji oralni preparat na našem tržištu protiv dijareje?

    Odgovoreno: 01. 10. 2008.
    • Pitanje nije lako. Postoje različiti razlozi zbog kojih može doći do dijareje. Ukoliko je to poremećaj crevne flore neophodna je primena lekova koji sadrže spore nekih bakterija, recimo Flonivin BS ili Liobif. Ponekad je upotreba antibiotika neophodna, recimo Baktrim, ukoliko je neophodno zaustaviti privremeno dijareju, ali to nije stalno terapijsko rešenje, onda se može primeniti Loperamid. U svakom slučaju dijareja je simptom drugih bolesti, pa je treba ozbiljno ispitati, a onda je lakše odrediti terapiju.

Komentari na pitanje: #11814

    • Da li je loperamid zabranjen za trudnice? U 80m mesecu trudnoće sam i doktorica mi je prepisala samo probiotike, ali oni, čak ni posle infuzije koju sam primila ne smiruju moju retku stolicu.