Imam sina od 5 godina i bebu 9 meseci, oboje imaju male dečje gliste. Dečak je pio sirup Soltrik, a bebi su preporučili Soltrik 3 dana po 2,5ml, međutim Soltrik se ne preporučuje deci mlađoj od 2 godine.
    Postoji li neka zamena kod nas ili u inostranstvu koja se može dati bebi od 9 meseci? Da li postoji mogućnost da se organizam sam izbori sa dečjim glistama?

    Odgovoreno: 30. 09. 2008.
    • Antihelmintike lekove protiv glista deca moraju da piju. Niste mi napomenuli o kojoj vrsti gliste se radi, jer ih može biti više vrsta. Inače, svi preparati iz ove grupe se ne smeju davati deci mlađoj od 2 godine. Postoji naravno mogućnost da se organizam i sam izbori, ali to traje duže vremena.

Komentari na pitanje: #11711

    • Vesna zebic 19. 08. 2011.

      Slican problem- dete od 16 meseci, medjutim na netu nadjem sajt who, svetske zdrav. Org. I od 2002. Ide preporuka da se mebendazol daje deci vec od 12 meseci, pod obavezno! Bez drugacijih rizika nego sto je za propisani uzrast. Tuzno je samo sto su ispitivana deca iz ruande i zimbabvea. .