Poštovani,
    interesuje me za šta služi lek Novaldeks i u koje se svrhe upotrebljava, jer moja jedna prijateljica je htela da izgleda mršavije, a jedan instruktir teretane joj je dao Novaldeks da bi pokrenula skidanje uspešno kilograma i to na brzaka..... Naravno nije uzela...
    Molim Vas da mi odgovorite

    Odgovoreno: 30. 09. 2008.
    • Novaldeks ili tamoksifen je antiestrogeni preparat koji svoju primenu ima u vrlo ozbiljnim stanjima u kojima je potrebno smanjiti uticaj ženskih polnih hormona estrogena, kao što je recimo kod karcinoma dojke. Ja se zaista plašim da lekari koji preporučuju ovaj lek za mršavljenje uopšte postoje. To nije medicinska greška, ja mislim da je to jedan vrlo opasan savet.

Komentari na pitanje: #11704

    • Poštovani pre tri godine sam imala rak dojke. Usledila operacija i zračenje. Nije se proširio na limfne čvorove. Pijem novaldeks. Problem mi se javio prošle godine kada su mi se pojavile čiste na jajniku i miom na materici. Naravno sve su mi povadili. Cista je bila endomitraza...tako nešto. Nastavila sam da pijem novaldeks međutim imam problem sa kratkim dahom i ponekad bol u desnom plućnom krilu. (Rak je bio na levoj dojci). Na skeneru imam promene 3mm fibroze promene. Moje pitanje je dali da prestanem sa novaldexom. Ps u porodici skoro svi su umrli od krvnog ugrušaka. Pozdrav