Da li mi možete preporučiti neki preparat, lek ili sl. protiv opadanja kose?

    Odgovoreno: 29. 09. 2008.
    • Da, to je veliki problem jer na tržištu ima puno preparata i svi se reklamiraju da je baš njihov lek čudotvoran. Što se tiče medicinskih saznanja definitivno je da se izdvaja jedan preparat u obliku losiona koji zaustavlja proces, a često ga i popravlja. Ime ovog leka, ali generičko (neregistrovano, isto svuda, u svim zemljama...) je minoksidil. On se na našem tržištu nalazi najčečće u obliku 2% losiona i pod različitim imenima fabrika koje ga proizvode. Ja ne mogu da Vam kažem proizvođačka imena, jer bih tako reklamirao neku fabriku. Ali će Vam reći u apoteci. U poslednje vreme pojavio se i 5% rastvor na našem tržištu istog leka, pa ako ga nađete, mislim da bi on bio bolji.