Imam 29 godini i imam bolki vo ramoto i levata rakata i mi kazaa dijagnoza periartritis. A od neodamna imam bolki i vo desnata raka. Primav terapija za smiruvanje na bolkite (antireumatici), a posle toa pravev fizikalna terapija od deset dena. Posle terapijata bolkite malku stivnaa megutoa pri nekoi dvizenja sega povtorno imam bolki. Se obrativ na ortoped i mi dade terapija prednizon i podocna da primam inekcija vo ramoto flosteron.
    Vas sovet da li da ja primam ovaa terapija i inekcijata i da li ima kontraindikacii.
    Odnapred blagodaram

    Odgovoreno: 27. 09. 2008.
    • Da, postoje kontraindikacije. Kortikosteroidi se pre svega ne smeju primenjivati dugo vremena, jer mogu da imaju mnoga neželjena dejstva. Obazrivo se moraju primenjivati kod pacijenata sa šećernom bolešću ili lošom regulacijom glukoze. Moraju se obazrivo primenjivati i kod pacijenata sa čirem na želucu. Primena lekova direktno u zglob može da bude od koristi, ali sa sobom nosi i mnoga neželjena dejstva. Ne sme isuviše često da se primenjuje.