Poštovani,
    majka sam četvoromesečnog dečaka i zanima me da li smem da nastavim sa dojenjem pošto od skoro pijem PRESSING tablete zbog promena na koži? Doktor mi je preporučio nastavak dojenja, s tim što će mi beba uglavnom biti pospana.

    Odgovoreno: 27. 09. 2008.
    • Uglavnom se smatra da lekove iz ove grupe treba izbegavati u toku dojenja, jer prelaze u majčino mleko. Ima i suprotnih mišljenja. Za ovaj lek verovatno ima najviše podataka, a smatra se da je mala verovatnoća da koncentracija koju postiže u mleku (uz dnevnu dozu od 10 mg) predstavlja opasnost za dete. Američka asocijacija pedijatara kategorizirala je loratadin kao lek koji je obično kompatibilan s dojenjem. Što znači, ako morate da uzimate antihistainik, ovo je pravi izbor. Da li će beba biti pospana, ne znam. U ovo zaista ne verujem, jer ukoliko u ovoj dozi ne prelazi značajno u mleko, mislim da je mogućnost da beba bude pospana zaista mala.