Imam povišen holesterol i trigliceride. Postoje mišljenje nekih stručnjaka da je štetno lekovima snižavati holesterol.
    Molim Vas za mišljenje o ovom.

    Odgovoreno: 27. 09. 2008.
    • Pre svega smatram da to nisu stručnjaci. Ukoliko, tako misle. Dijetom je nemoguće u najvećem broju slučajeva srediti masnoće. Povišeni nivo masnoća je najvažniji nezavisni faktor rizika za dobijanje infrakta ili šloga. Nije sasvim sve jedno onda da li ćete ih smanjiti onoliko koliko je to zaista potrebno. Postoje moćni lekovi, statini, koji se ovo uspešno radi. I moraju se koristiti, jer osim što snižavaju masnoće vrlo uspešno štite i krvne sudove od arterioskleroze. Prema tome, nemojte da se zbog toga brinete.