Poštovani,
    možete li mi reći nešto više o leku TAMSOL, pošto je moj otac dobio taj lek, jer često ide noću da mokri i nakon 4 meseca posle tur prostate.

    Odgovoreno: 26. 09. 2008.
    • To je antagonista adrenergičkih alfa receptora u prostati. Često je lek izbora za lečenje benigne hipertrofije prostate. Ovaj lek blokira podtip alfa A receptora kojih ima uglavnom samo u prostati, pa nema mnogo neželjenih efekata. Ali je svakako kontraindikovana njegova primena kod pacijenata sa arterijskom hipertenzijom.

Komentari na pitanje: #11528

    • Moj suprug je dobio tamsol zbog uvecane prostate i cestog mokrenja nocu. Ims hipertenziju, od kada uzima ovsj lek ima vrtoglavicu, titranje pred ocima, slabost. Molim vas odgovorite.

    • Stefan Milicevic 11. 02. 2011.

      Moj otac, ima jake bolovo u predelu prostate, koliko mogu biti jaki bolovi? I sat bi bilo najbolje da pije (lekovi protiv bolova) ? Ima lek, , tamsol" koji je dobio od lekara. . . . . . . . . .