Ukoliko sa lek metaboliše u jetri u pravcu nastanka neaktivnog metabolita u uslovima insuficijencije jetre, kakvo će biti delovanje leka?

    Odgovoreno: 24. 09. 2008.
    • Ukoliko je metabolizam leka smanjen kod insuficijencije jetrine funkcije, povećavaće se njegova koncentracija u krvi. Usled toga će se produžavati i pojačavati njegovi efekti. Ukoliko se doza ne smanji i prilagodi postoji mogućnost ispoljavanja toksičnih efekata.