Poštovani profesore,
    osoba koja ima oštećenje kičmenog pršljena je lečena prvo injekcijama Movalis, a terapija je nastavljena Movalis tabletama 15mg. Koliko dugo pacijent koji ima dijabetes i blaže srčane probleme sme uzimati Movalis i da li ovaj lek može izazvati povećanje krvnog pritiska?

    Odgovoreno: 24. 09. 2008.
    • Nema detaljnog odgovora na Vaše pitanje. Generalno neka kraća terapija neće izazvati opasne neželjene efekte. Vrlo je verovatno da neće ni duža. Ali o koristi koju donosi jedan lek i njegovoj mogućoj štetnosti odlučuje lekar koji detaljno mora da kontroliše pacijenta sa dijabetesom u toku terapije movalis-om. Ne verujem da ovaj lek može povećati arterijski krvni pritisak.