Imam veliki problem sa aknama zadnje 3 godine. Pokušavala sam sa raznim preparatima, od krešnog i sumpornog mleka, klindamicin suspenzije, koto-derminih preparata, sada pijem kontracepcione pilule Diana 35 i ništa mi ne pomaže. Doktorka iz Bio medice mi je preporučila da krenem da pijem roakutan, naravno pod nadzorom lekara.
    Zanimaju me kontraindikacije tog leka, (a čula sam da ih ima dosta i da je vrlo jak lek), može li se nabaviti po našim apotekama i postoji li bilo koji drugi lek osim roakutana?
    Hvala puno

    Odgovoreno: 24. 09. 2008.
    • Pa ne verujem da je toliko opasan kako Vi mislite. Kontraindikovana je njegova upotreba u trudnoći. Misliim da se u našim apotekama može nabaviti. Što se tiče drugih preparata, ima ih dosta...ali se prvo moraju napraviti mnogobrojne analize i na osnovu dobijenih rezultata odrediti prava terapija.

Komentari na pitanje: #11333

    • Doktorka mi je preporucila diana 35, ali se plasim da to pijem, jer vec imam dosta malja, a cula sam za takve pilule da povecavaju maljavost. Da li je to tacno? U napred hvala!