1. Pitanje broj: #11251

    Poštovani,
    Zbog povišenog holesterola (8.5mmoll], dr mi je propisao tbl.Vasilip 20mg.1x1. Pijem ih već mesec dana i sad me je holesterol 5,5.
    Interesuje me da li da prekinem th. ili da nastavim da pijem.
    Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 22. 09. 2008.

Komentari na pitanje: #11251

    • Djurdjica andjelkovic 27. 03. 2011.

      Postovani, pijem vasilip od 10 mg neprestano cele 3 godine, ali u poslednje vreme mi je poceo oticati jezik i grlo, pa mi to izaziva mucninu, a u nuzpojavama vasilipa sam procitala upravo da taj simptom kao alergija na vasilip moze da se pojavi. Je li moguce da se to pojavilo posle 3 godine koriscenja, i sta mi preporucujete sada da pijem, odnosno sta da radim. Da li da ga prestanem i da pokusam hranom da izregulisem na neki nacin poviseni holesterol, ili da uzmem nesta drugo. Napominjem da pored vasilipa redovno koristim tritace composite po 1 tabletu dnevno, i aspirin protekt od 100 mg, jednu tabletu dnevno. Unapred hvala.

Ostavite komentar