Poštovani prof.,
    Koje neželjene reakcije mogu da očekujem posle primene ZORAC gela? Koristim ga u terapiji akni i način primene je veoma interesantan. Svako veče nanosim na akne po 1 minut, a zatim isperem. Da li je pogrešno ako bih koristio ZORAC na celo lice?

    Odgovoreno: 22. 09. 2008.
    • Tazarotene ili Zorac zaista ima interesantnu primenu, treba ga primenjivati samo na akne, jer se njegova upotreba mora ograničiti na svega 10% ukupne površine ljudske kože. Može se pojaviti iritacija. Inače se kod nekih promena drugim kremama može ograničiti mesto gde će se ovaj lek primeniti. Posle primene leka treba oprati ruke da bi se izbegla iritacija očiju.