Imam sina 6,5 godina i mesec dana koji ima neku čudnu kašalju i to najčešće u toku noći. Napravili smo bris od nosa, grla i analizu krvi. Rezultat je Streptokoka u nosu i grlu i povećani TITAR-600. Lekar nam je prepisao PANCEF i kapi za nos.
    Molim Vas da me posavetujete da li je ova terapija u redu ili da idemo na drugo ispitivanje!!!

    Odgovoreno: 20. 09. 2008.
    • Lekar vam je verovatno propisao antibiotik na osnovu antibiograma a to je nalaz koji pokazuje na koji je antibiotik osetljiv bakterija nadjena u nosu i grlu vaseg deteta. Antibiotik treba koristiti onako kako je propisano i to 7 do 10 dana, treba napraviti pauzu od 3 dana i ponoviti bris. Ukoliko je bakterija i dalje prisutna treba po antibiogramu popiti jos jednu turu antibiotika i trebalo bi da sve bude u redu.