Moja beba od 13 meseci je već 11meseci pod profilaktičkom terapijom GALADROX-om i to 5mg/kg. Koristiće tu terapiju još oko godinu dana. Interesuje me da li i kako može ovako dugotrajna terapija antibioticima da utiče na zdravlje, imuni sistem i eventualno na upotrebu drugih antibiotika u cilju lečenja akutne infekcije?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 20. 09. 2008.
    • Nema ni jednog jedinog razloga da se antibiotici ovako dugo primenjuju. To se smatra neracionalnim. Osnovne stetneposledice ovoga su nastanak rezistencije bakterija koje onda mogu kasnije tesko da se lece i drugim antibioticima. Osim ovoga dolazi do povecane stope alergijskih reakcija, drugih neeljenih efekata i superinfekcija, najcesce gljivama. na mogu da petpostavim ra zlog, ali sam siguran da je ta terapija pogresna.