Imam 36 godina i u prethodnih par meseci imala sam dva izuzetno stresna dogadjaja koja su me jako potresla i koja su uticala na moje psiho fizičko zdravlje. Nakon internističkog pregleda dobila sam odredjenu terapiju, izmedju ostalog i lek protiv depresije. Ono što me plaši jesu vrtoglavice koje imam i bol u levom uhu . Na ORL pregledu bilo je sve u redu, a rečeno mi je da je sve to verovatno posledica moje malokrvnosti i stresa, tj. straha od smrti koji je u meni jako prisutan i da sama moram da se toga oslobodim. Ipak plaši me da to nije samo to. Da li treba da uradim neke dodatne analize?

    Odgovoreno: 20. 09. 2008.
    • Pregled ORL specijaliste i detaljna analiza krvi bi bili sasvim dovoljni. Osecaj bola u nekom delu tela, neuroticnog bola, moze da bude simptom depresije. Ukoliko su nalazi u redu trba sacekati nekoliko nedelja da antidepresivi daju pun svoj efekat.