Budite ljubazni, pa mi kažite šta da koristim za oči, jer mi smeta izrazito suv vazduh i jako sunce. Kad je kišno i vlažno vreme napolju odgovara mi očima, a kad je toplo i suv vazduh, pa i u kući od grijanja, oči me bole i peku. Stalno treptim kao da ih vlažim i bude mi lakše. Postoje li neke kapi ili da se javim lekaru lično?
    Inače imam visoku dioptriju.
    Hvala

    Odgovoreno: 20. 09. 2008.
    • Hemodrops su veštačke suze, koje služe za vlaženje oka, u slučaju smanjenog stvaranja suza, kada je to potrebno i kada je lekar to propisao. Koliko dugo ćete ih koristiti, zavisi od instrukcije lekara. Naravno da ne treba preterivati jer vaše oko u tom slučaju da kažem laički, vremenom “gubi” funkciju vlaženja oka, jednostavno se navikavate na te kapi. Postoje i veštačke suze drugih proizvođača, sličnog sastava, koje imaju duži rok trajanja (2, 3, 6 meseci). Posavetujte se sa Vašim oftalmologom, da li možete da koristite neke druge veštačke suze.