Da li zaista postoji razlika izmađu leka Lamal (makedonski proizvođač koji se ne plaća)i leka Laimctal (UK) koji se plaća, a koristi se u lečenju epilepsije. Javna je tajna da Lamal izaziva jake glavobolje i napade (u razgovoru sa roditeljima čija deca imaju epilepsiju, a koja koriste ovaj lek kao jedini mogući izbor).
    Da li postoji mogićnost da se sugeriše Ministarstvu zdravlja, naravno oni sigurno znaju za posledice koje drastično izaziva Lamal, ali verovatno je to bio dobar posao za nekoga.
    Unapred zahvalna za odgovor Branka Nikolić

    Odgovoreno: 20. 09. 2008.
    • O nacinu na kojiministarstvo i nadlezne agencije odredjujukoji ce lek biti na pozitivnoj listi ne zelim da komentarisem. Postoji i mogucnost da lekovi razlicitog proizvodjaca imaju razlicite efekte i nezeljene efekte sto zavisi od mnogih razloga. Ova dava leka koje ste naveli su po sastavu isti samo se razlikuju po registrovanom imenu.