Da li može Singulair da izda pedijatar u Kruševcu ako dete ima dijagnozu J45 ili je potrebno izdavanje od strane tercijarne ustanove?

    Odgovoreno: 13. 09. 2008.
    • Singulair ili Montelukast je blokator leukotrijenskih receptora. Koristi se kao lek u lečenju bronhijalne astme. Ne vidim razloga da mora da ga propiše lekar koji radi u tercijalnoj zaštiti. Mislim da to nije neophodno. Ali, to je ipak nešto što je vezano za zakon, ali ne i za struku.