Poštovani,
    molim Vas da mi kažete nesto o leku Torecan. Moja majka je zbog vrtoglavice upućena specijalisti ORL, koji je preporučio ovaj lek uz upozorenje da ćemo ga teško naći. Obišli smo mnoge apoteke, ali su nas tamo prilično čudno gledali, a u jednoj apoteci nam je čak rečeno da taj lek nije registrovan, da je svojevremeno švercovan iz Grčke i da se oni ne bi usudili da nam to preporuče. Naravno, jasno mi je da je lekar jedini kompetentan da odredi terapiju, ali sam se ipak zabrinula zbog ovih komentara.
    Molim Vas da mi kažete nesto o ovom leku i da li postoji neka zamena.
    Srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 13. 09. 2008.
    • Poštovana,
      Torecan je ipak stari lek i danas se skoro ne koristi. Nekada se koristio za povraćanje i mučninu, kao i nekada za vrtoglavicu. Ne postoji klasična zamena, ali ima lekova koji su sigurno i bolji i imaju manje neželjenih efekata. Da bi se odredila terapija ipak je potrebno znati tačnu dijagnozu, zato se opet obratite lekaru.

Komentari na pitanje: #10784

    • Partizan Shuperka 10. 05. 2017.

      Molim  cenjenog profesora da navede naziv alternativnog leka za Torecan.

      Unapred zahvalan!