Koja terapija spaga vo antisok terapija?

    Odgovoreno: 13. 09. 2008.
    • Antišok terapija se primenjuje kod anafilaktičkog šoka ili drugih opasnih alergijskih reakcija. Antičok terapija se sastoji u primeni sledećih lekova i to upravo sledecim redosledom: adrenalin, intramuskularno 0.5-1mg, antihistaminik, Synopen, može intramuskularno ili intravenski, neki kortikosteroid, Urbazon recimo, intramuskularno i ako je stepen gušenja veliki Aminofilin intravenski.

Komentari na pitanje: #10769

    • Postovani! Jel' mogu znati, koji se lekovi koriste, u antisok terapiji?