Poštovani,
    mršava sam. Pijem Concor. Anemična sam, imam povišen holesterol 6.4. Imam 38 god. Ranije sam pila Presolol. Da li je uzrok povišenog holesterola konzumiranje leka i kako da ga dovedem u normalu ?

    Odgovoreno: 13. 09. 2008.
    • Ne bi trebalo da je povišeni holesterol uzrokovan lekom koji pijete. To su viskoselektivni beta blokatori. Povišeni holesterol se može sniziti lekovima koji su veoma efikasni, oni se zovu statini. Za to je potrebno uraditi detaljan profil lipida, a ne samo holesterola i terapiju mora da odredi lekar. Nekada se holesterol poveća i u toku dijete, takozvana relativna hiperholesterolemija.

Komentari na pitanje: #10762

    • Imam 7. 2 holes. I trig 2. 3 - sportista sam, amater. Nisam se pazio hranom, ali sam u zadnje vrijeme obratio paznju oko toga. Zdrava ishrana i po malo provjereno jabukovo sirce koje se inace pije. Za 26 dana normalnom i zdravom ishranom spustio sam na 6. 4 hol. I trig 2. 1 - kakva je to krvna slika?!