Imam 50 godina i izmedju ostalog probleme sa kolenima. Na rendenskom snimku je konstatovana pocetna degenerativna promena kolenih artikulacija. Subkortikalna poroza pri bazi paltele, tuberkulama eminencije interkondilarne tibije, rubovi kondila istih, te glava fibula... minimalnija i subhondralna skleroza kondila tibija. Da li je ovo stanje ozbiljno i na koji nacin usporiti proces degeneracije. Kakav stav imate prema pomocnim sredstvima u lecenju kao sto su Nodol ili Joind MD. Imam problema sa zelucem. Da li bih mogla da koristim ta pomocna sredstva i koji je bolji (ukoliko uopste doprinose poboljsanju). Pozdrav.

    Odgovoreno: 12. 09. 2008.
    • Nodol je glukozamin sulfat i verovatno je jedan od najreklamiranijih proizvoda za osteortritis. Pripada grupi prirodnih preparata i za njega važi da može poslužiti za regeneraciju zglobnih hrskavica i poboljšanje svojstava zglobne tečnosti. Imajući u vidu da ima malo neželjenih efekata možete pokučati sa njim. Nema velikih kliničkih studija koji bi sva njegova opisana dejstva i potvrdili.