Da li skodi ursofalk ukoliko pacijent boluje od angine pectoris, da li ima posledice?

    Odgovoreno: 11. 09. 2008.
    • Ursodiol ili ursofalk je lek koji se daje kod pacijenata sa kamenom u zucnim putevima. Odluku o njegovoj upotrebi trebaju doneti pacijent i lekar zajedno, a tek kada detaljno razmotre sve detalje. Treba biti obazriv prilikom upotrebe ovog leka kod trudnica, dojilja, pacijenata koji su ranije imali alergije na njega, dece, pacijenata sa drugim digestivnim tegobama, pankreatitisom, otecenom jetrom ili zucnim putevima. Nema za sada kontraindikacija za primenu ovog leka kod pacijenata sa anginom pektoris, ali u svakom slucaju mora da postoji konsultacija sa ordinirajucim lekarom