Poštovani doktore, pišem Vam iz okoline Loznice. Interesuje me sledeće, moj brat zivi u Švajcarskoj i pije lekove: zoldorn, flunetin, mehpa i emtumin, pa me interesuje kojim su našim lekovima slični.

    Odgovoreno: 08. 09. 2008.
    • Lekovi se u razlicitim zemljama zovu razlicito i nijer moguce da neko od strucnjaka zna sva imena u svim zemljama. MI baratamo imenima koja su ista u svim zemljama, to su genericka imena. Probacu da vam odgovorim ali nisam potpuno siguran, zoldorn bi mogao da bude zolpidem i korisati se kao sedativ i za nesanicu., nekad se mogao naci kod nas pod imenom stilnox. Za ostale lekove mislim da uopste nisu tacno napisani.