Molim Vas, recite mi kakav je preparat memoaktiv i koje su mu kontraindikacije? Hvala

    Odgovoreno: 03. 09. 2008.
    • Ovo je ekstrakt jedne biljke za koju se od davnina veruje da moze da poboljsa kognitivne funkcije mozga, a pre svega ucenje koncentraciju i zapamcivanje. Ovo se ostvaruje verovatno menjanjem koncentracije nekih vaznih neurotransmitera u mozgu. Imajuci u vidu da se rasdi o parafarmaceutskom preparatu, prakticno o lekovitom bilju, ne bih mogao da vam dam odgovor na pitanje o mogucim stetnostima. Verovatno su male, ali se ovi lekovi nedovoljno ispituju i drugacije registruju od pravih lekova.