Moj sin je doziveo jaku alergijsku reakciju nakon sto ga je nesto ubolo u travi (jedna rupica, kazu da nije zmija). Hitna pomoc je brzo stigla i usput do bolnice davali su mu neke injekcije. Neko, doktor ili med.tehnicar, mu je rekao da bi stalno trebalo da ima sa sobom EPITEN injekcije i da se tesko dobijaju, samo u Grckoj ili Austriji bez recepta. Sta je to Epiten? Ima li kod nas neki slican lek koji bi lakse nabavili?

    Odgovoreno: 31. 08. 2008.
    • Postovana, evo upravo sam zavrsio mukotrpnu pretragu i zaista nisam nasao sta je to Epiten. Lekovi se razlicito zovu u razlicitim zemljama. Ukoliko je vas sin alergican na ujed insekata, a verovatno se o tome redi, onda uz sebe mora da ima ampule adrenlina, sinopena i urbazona. To je antisok terapija. U svakom slucaju siguran sam da ukoliko postoji alergija na ujed insekata kod nas postoje adekvatni lekovi.