Postovani, da li preporucujete ulje iz ajkuline jetre kao lek za poboljsanje imuniteta. Inace nemam nekih ozbiljnijih problema sa imunitetom, ali mi zimi oslabi i zelela bih da pijem neki prirodni preparat za poboljsanje istog.

    Odgovoreno: 31. 08. 2008.
    • Antioksidansi su supstancije koje mogu da pojacaju imunitet. Ulje ajkuline jetre sadrzi mnogobrojne antioksidanse. Ali ga sadrze i drugi sastojci hrane. Ne mora nesto da bude tako egzoticno da bi bilo korisno. Postoje antioksidansi i u drugim oblicima hrane koji su nam mnogo priblizniji. Savetujem vam da recimo septembra do decembra koristite anrioksidanse, Vit E, Vit C, B complex, Protectin ili nesto drugo. Na taj nacin ce te podjednako efikasno, a siguran sam i mnogo jeftinije pojacati svoj imunitet.